מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל

אודות התחרות

התחרות 'סטורי של מהנדסת' היא יוזמה של מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע וטכנולוגיה ע"ש דניאל ומטילדה רקנאטי שמטרותיה העיקריות הן קירוב תלמידות למקצועות ההנדסה והמדע והעצמת תחושת המסוגלות שלהן בתחומים אלה.

על מדעטק

מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל ע"ש דניאל ומטילדה רקנאטי בחיפה קיבל על עצמו משימה בעלת חשיבות לאומית: קידום המעורבות הפעילה של ילדים ונוער בתחומי המדע והטכנולוגיה וטיפוח דור העתיד של המדענים והמהנדסים בישראל. כ-300,000 מבקרים נהנים מפעילויות המוזיאון מדי שנה, מתוכם כ-100,000 תלמידים מבתי-ספר ברחבי המדינה המשתתפים במגוון תכניות חינוכיות. המוזיאון חותר לצמצום פערים מגדריים וחברתיים בנגישות למדע וטכנולוגיה בין בנים ובנות, אוכלוסיות מהפריפריה ומהמרכז, יהודים וערבים ועוד. 


ביקור במדעטק
מדעטק מציע חוויית ביקור מהנה, צבעונית ומעשירה לכל הגילאים!
•    תערוכה אורחת המתחלפת בכל שנה
•    13 תערוכות קבע וביניהן: אסטרונומיה, תעופה, קסמים, חדר חושך ועוד 
•    פארק מדע עם מוצגי ענק אינטראקטיביים
•    מרכז שעשועי מדע לגיל הרך
•    הפעלות עונתיות


לפרטים בקרו באתר המוזיאון

 

שותפים

 

ועדת ההיגוי של התחרות

פרופסור דן שכטמן - יו"ר הועדה


את שלושת התארים הראשונים שלו, בהנדסת מכונות ובהנדסת חומרים עשה שכטמן בטכניון. במהלך השנים עבד במעבדות חיל האוויר האמריקאי ועסק בחקר מבנה החומרים. הוא חבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, חבר האקדמיה הלאומית להנדסה של ארצות הברית, האקדמיה האירופית למדעים, והאקדמיה הרוסית למדעים. בשנת 1982, גילה פרופסור שכטמן סדרת חומרים חדשה שסדר האטומים בה היה חדש למדע. על תגליתו זו זכה פרופסור שכטמן בפרסים רבים: פרס ישראל, פרס וולף ובשנת 2011 פרס נובל. פרופסור שכטמן מקדם בארץ ובעולם נושאים הקשורים לחינוך וליזמות טכנולוגית.
אנתיאה קסל


אנתיאה קסל היא מנהלת אחריות חברתית ויחסי ציבור, בחברת אפלייד מטיריאלס. במסגרת תפקידה היא אחראית על ניהול מדיניות האחריות החברתית של החברה ויישומה בשטח. הפעילות כוללת מגוון רחב של פרויקטים ושיתופי פעולה עם עמותות וגופים ללא מטרות רווח וכן ניהול מערך התרומות והתנדבות עובדים. בנוסף, היא אמונה על הובלת פעילות יחסי הציבור של החברה והטמעה של פרויקטים גלובליים של קבוצת ה-Corporate Affairs השייכת למטה החברה, הנמצא בארה"ב. אנתיאה בעלת תארים במשפטים ויחסים בינלאומיים, שניהם מאוניברסיטת New South Wales בסידני, אוסטרליה.
ד"ר רינת רוזנברג-קימה


מרצה בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון, מעבדת המחקר שלה כוללת את התחומים: מדעי הלמידה, עיצוב מערכות למידה, אינטראקציית אדם-רובוט, הוראת מדעי המחשב וכריית נתונים בחינוך. לרינת תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה ותואר שני בפסיכולוגיה פיזיולוגית מאוניברסיטת תל-אביב; ודוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית ומערכות למידה מאוניברסיטת מדינת פלורידה. לאחר סיום הדוקטורט רינת עברה לעשות פוסטדוקטורט ב-Lawrence Hall of Science שבאוניברסיטת ברקלי בקליפורניה שם עבדה על פיתוח תכנית לימודים דיגיטלי להוראת המדעים בחטיבת הביניים. חקרה במסגרת פוסטדוקטורט נוסף בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל-אביב רובוטים חברתיים כמנחי קבוצות למידה פעילה.
ד"ר גלית רנד


מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר בעיריית חיפה. בין תחומי אחריותה נמצאים תחום היזמות והחדשנות, ניהול קהילת היזמות החיפאית, הכנת תכניות העבודה העירוניות וניהול תהליכי הבקרה, ניהול תכניות חברתיות חוצות ארגון בתחומי קידום הבריאות והקיימות ועוד. כיהנה כנשיאת ויצ"ו סן-פרנסיסקו בקליפורניה, ושימשה כחוקרת אורחת במרכז טאוב, אוניברסיטת סטנפורד, קליפורניה. גלית בעלת דוקטורט בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובין תחומי התמחותה: התנהגות צרכנים, חדירת טרנדים תרבותיים, השתנות הרגלי צריכה ועוד. M.A בנושא צריכת תרבות פנאי והתנהגות צרכנים ו-B.A. בסטטיסטיקה.
ויקטוריה גרדוס


Excellence Leader בחברת אלביט מערכות בע"מ בוגרת טכניון, בעלת תואר BSC בהנדסת מערכות מידע, בעלת הכשרת דירקטורים ומגשרת. ויקטוריה עוסקת בהובלה ,פיתוח והטמעת תהליכי מצוינות בתחומי Business, R&D ו Production, לרבות הקמת מפעלי ליבה וקווי ייצור. מנטורית ומלווה של יזמות בקרב בני נוער ושותפה בפרויקטים חברתיים רבים להעלאת מעורבותם של בני הנוער בתחומי הטכנולוגיה.
יעל ארד


יעל ארד, ג'ודאית, היא זוכת המדליה האולימפית הראשונה לישראל באולימפיאדת ברצלונה 1992, אלופת אירופה (93') וסגנית אלופת העולם (93'). יעל החלה להתאמן בג'ודו כשהיתה בת 8 וזכתה לראשונה במדליית זהב באליפות ישראל כשהייתה בת 10 וחצי. במהלך קריירה בת 21 שנה למדה יעל שבדרך להצלחה יש לא מעט אכזבות וכשלונות אבל זה חלק מתהליך שעוברת כל מצליחנית. לאחר פרישתה ב-1996 השלימה תואר במנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה וכיום היא אשת עסקים ומתמחה ביזמות ופיתוח עסקית, מרצה על מצויינות בספורט, בעסקים ובחיים.
נגה צימרמן


נגה היא מנכ"לית אגודת ידידי מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל ואחראית על השיווק ופיתוח המשאבים של המוזיאון. לנגה תואר ראשון במשפטים ובלימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד בארה"ב. לאחר 10 שנים שבהם עבדה בארה"ב בבנק העולמי ובארגוני לובי פוליטי שונים, נגה שבה לארץ עם משפחתה ומתגוררת כיום בעמק יזרעאל שבו גדלה.
לאורה שטיינר


בוגרת תואר ראשון במדעי החיים מאוניברסיטת בר-אילן ותואר ראשון בהוראת המדעים בטכניון ובנוסף בעלת תואר שני בהוראת המדעים בהתמחות בלמידה בסביבה מוזיאלית.
לאורה בעלת ניסיון של 20 שנה בחינוך בלתי פורמלי אותו רכשה במסגרת תפקידים שונים במדעטק - בהוראה, פיתוח תכניות חינוכיות, ניהול פרויקטים חינוכיים והערכתם.
החל משנת 2013 מרכזת את תחום החינוך והדרכה במדעטק ואחראית על קביעת כיווני העשייה בתחום. כמו כן, שותפה להעברת קורס בנושא שיטות הוראה במוזיאוני מדע בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה של הטכניון. כיום לאורה היא ראש אגף חינוך והדרכה במדעטק.
שירי אביב


מנכ"לית ובעלת חברת גליליאו צעיר.

בעלת ניסיון עשיר של יותר מ- 20 שנים בתחום ההוצאה לאור.

בת 40, אם לשתי בנות, קוראות נלהבות של הירחון גליליאו צעיר.

בעלת תואר ראשון עם התמחות בשיווק.
לימור בן שיטרית


לימור היא מורה ומדריכה מחוזית וארצית למדע וטכנולוגיה, נציגת הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה, אגף א' מדעים.

 

יצירת קשר

בכל שאלה או בעיה אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל ואנחנו ניצור איתכם קשר בהקדם:

story@madatech.org.il

 

האותיות הקטנות

פרטיות ואיסוף מידע לנרשמות לתחרות

מילוי הפרטים בטפסים באתר "סטורי של מהנדסת" מהווים אישור והבעת רצון להשתתף בתחרות "סטורי של מהנדסת".

מילוי הפרטים יעשה על ידי אחד ההורים של הילדה שנרשמת לתחרות.

כל הפרטים שתמלאו ישמרו בידי מדעטק ויעשה בהם שימוש לטובת התחרות בלבד אלא אם כן צויין אחרת.

במילוי שדה "כתובת מלאה" בטופס ההרשמה אתם מביעים הסכמה להעברת הפרטים הרלוונטים (שם, שם משפחה וכתובת) ל"גליליאו צעיר – ירחון לילדים סקרנים" על מנת לקבל גיליון חינם ולקבל הצעה שיווקית מהירחון. לאחר קבלת הגיליון אפשר לבקש להסיר את עצמכם מקבלת פניות שיווקיות נוספות.

לוח זמנים

שלב הגשת העבודות בתחרות סטורי של מהנדסת הסתיים.

בשל התפרצות נגיף הקורונה שלב השיפוט עשוי להתעכב.​

 

התחרות מתקיימת בין התאריכים 15.1.2020 - 16.4.2020.
אפשר להגיש סטורי לתחרות בין עד תאריך 16.4.2020.

(התחרות היתה אמורה להסתיים בתאריך 15.3.2020, אבל בגלל המצב החלטנו להאריך אותה עד סוף פסח).
 

הכרזה על הזוכות תהיה בטקס מיוחד שיתקיים במדעטק (מועד הטקס יקבע בהמשך ויעודכן בעמוד זה).

מידע על הפרסים

הפרסים בתחרות ינתנו בטקס שיערך במדעטק.

הבחירה בזוכות תעשה ע"י ועדת ההיגוי ומי שיוסמך על ידה.

הפרסים יחלקו באופן הבא:

כל נרשמת תקבל גליון של הירחון גליליאו צעיר לאחר מסירת כתובת מדוייקת.

העבודה הזוכה במקומות הראשון והשני בכל מסלול, תזכה את מגישת או מגישות העבודה (כל אחת מהן) במנוי משפחתי למדעטק ומנוי שנתי לגליליאו צעיר.

הפרסים לבית הספר* או השכבה ינתנו לשכבה אחת או בית ספר אחד (במקרה של הגשה בזוג - הן צריכות להיות באותה שכבה).

הפרס הכספי ינתן לזוכה או יתחלק בין שתי מגישות העבודה במקרה של הגשה בזוג.

​*בית-ספר: עד 500 תלמידים
*שכבה: עד 90 תלמידים
*בכפוף לאישור ביה"ס

 

קרדיטים

האתר סטורי של מהנדסת עוצב ונבנה במדעטק

תם מיטלמן - עיצוב האתר

מושון תמיר - בנייה וכתיבת תוכן

 
back-to-top-button.png